Merhaba,

15 yıllık çalışma hayatımın önemli bölümünü ekonomi alanında gazetecilik ve editörlük yaparak geçirdim. Bu süreçte içerik direktörlüğü, medya direktörlüğü ve kurumsal iletişim müdürlüğü görevlerinde bulunmanın yanı sıra psikoloji-yaşam alanında freelance yazarlık da yaptım. Bu sitede ise kişisel bloğum, fotoğraf altı yazılarım ve yaptığım resimlerin yanında, psikoloji ve yaşamı ilgilendiren konularda kendi alanlarının profesyonelleriyle yaptığım röportajlara, okuyanına iyi geleceğini düşündüğüm kitaplarla ilgili yorumlarıma, çevresine değer katarak fark yaratan insanların hikayelerine ve hem psikoloji hem de kültür-sanat alanındaki yeni haberlere yer vermek istedim.

Hayat, bir kıyısında yaşadığının içini doldurmaya çalışan gerçek insanların, karşı kıyısında ise içini dolduramadığı bir yaşamı sürekli paylaşan illüzyonistlerin yaşadığı bir nehir gibi. Ben nehrin gerçek kıyısından yazarak ve hepimize iyi geleceğine inandığım alanlara dokunmaya çalışarak kendimi ifade etmeyi seçtim. Dilerim, bunu yaparken okuyanının hayatına ufak bir katkım da olabilir.

Psikoloji ve yaşama dair merak ettiğiniz, okumak istediğiniz, ilgili kategorilerle ilgili önerilerde bulunabileceğiniz her konuda bana ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,

Nihal Yuvacan